Pracowity okres dla Chóru Miasta Grodzisk Wielkopolski OTTIMO

Chór Miasta Grodzisk Wielkopolski działa prężnie od kilku lat uświetniając swoimi występami wiele uroczystości lokalnych, okolicznościowych wydarzeń i świąt, nie tylko w swoim rodzimym Grodzisku, ale też w innych miastach.

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Sołectwo Mieszków zaprosiło Chór OTTIMO na uroczystości, które odbyły się w dniu 11 listopada br. się przy pomniku pierwszego przywódcy Powstania Wielkopolskiego, gen. Stanisława Taczaka. Chór OTTIMO wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych przy pomniku oraz z koncertem pieśni popularnych w kościele parafialnym, uświetniając muzycznie mszę św. w intencji Ojczyzny.

Chór OTTIMO 19 listopada br. pojechał do Aleksandrowa Kujawskiego gdzie uczestniczył w „V Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. Św. Jana Bosko”.

Spośród 14 zakwalifikowanych w różnych kategoriach chórów i zespołów, Chór Miasta Grodzisk Wlkp. OTTIMO za swój występ otrzymał wyróżnienie.

Podczas konkursu zaprezentował utwory sakralne: Alleluja Ave Maria, Cantate Domino, Już się zmierzcha, oraz popularne: Moon River i Autumn leaves.

Obecnie chór koncentruje się na przygotowaniach do koncertu kolędowego, który odbędzie się w styczniu 2017 roku.

 

 

 •  

   

   

   

   

  CENTRUM KULTURY RONDO 

  ul. Kolejowa 12

  62-065 Grodzisk Wielkopolski

  tel: 61 22 71 280

  grodzisk@ckrondo.pl