FRANCJA 2018

Atrakcyjna podróż ZTL Cybinka-Grodzisk

W dniach 14 - 25 lipca działający przy CK Rondo ZTL Cybinka-Grodzisk odbywał swoją kolejną podróż artystyczną.

Tym razem blisko 40 osobowa grupa złożona z młodszych i starszych tancerzy, kapeli i instruktorów udała się do Francji na zaproszenie zaprzyjaźnionego z "Cybinką" zespołu LOUS CRABOTS DE SEMISENS  z miejscowości St. Vincent de Tyrosse położonej w Akwitanii, na południu Francji, blisko granicy z Hiszpanią. Grodziski zespół brał udział w festiwalu folklorystycznym, który towarzyszył  kilkudniowym obchodom święta tego miasteczka i miasta Mont de Marsan. Oprócz kilku koncertów ulicznych, parad i koncertów w domach opieki "Cybinka" wystąpiła na scenie usytuowanej na prawdziwej arenie do korridy. Był też czas na plażowanie i kąpiel w Oceanie Atlantyckim, zwiedzanie ciekawych zabytków, udział w pokazowej wersji korridy, naukę chodzenia na szczudłach oraz integrację z francuskimi przyjaciółmi. Bardzo atrakcyjnie przebiegała też dwudniowa podróż w jedną i drugą stronę. W drodze do Francji zespół spędził cały dzień w jednym z największych parków rozrywki, tj. EUROPA PARK w niemieckim Rust., korzystając z dziesiątek atrakcji, często bardzo ekstremalnych.

W drodze powrotnej  cała grupa zatrzymała się w położonym u podnóża Pirenejów Lourdes, jednym z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego, celu pielgrzymek ludzi z całego świata.

Ostatnim etapem podróży była całodniowa wizyta w Paryżu. Większość uczestników wyjazdu w tym niezwykłym mieście była pierwszy raz. Udało się zobaczyć  kilka najważniejszych miejsc, np. Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, Grand Palais, Luwr, Pola Elizejskie, Ogrody Tuileries. Zarówno Paryż jak i cała wyprawa u wszystkich jej uczestników pozostawiły niezapomniane wrażenia.

 

 

 •  

   

   

   

   

  CENTRUM KULTURY RONDO 

  ul. Kolejowa 12

  62-065 Grodzisk Wielkopolski

  tel: 61 22 71 280

  grodzisk@ckrondo.pl